Orhangazi Belediyesi personeline uyuşturucu ile mücadele eğitimi


Açıklama: İşte detay...
Kategori: Polis-Adliye
Eklenme Tarihi: 24 Aralık 2018
Geçerli Tarih: 18 Ağustos 2019, 06:32
Site: Haberin Gücü
URL: http://www.haberingucu.com/hbrngc/haber/7136-polis-adliye-orhangazi-belediyesi-personeline-uyusturucu-ile-mu.html


İçişleri Bakanlığı'nın uyuşturucu ile mücadele uygulama politikası kapsamında Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memurları, Orhangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve diğer bazı birimlerde çalışan personeline Narko Rehber eğitimi verdi.
Polis memuru Mustafa Volkan Tahpur, Orhangazi Belediyesi Nikah Salonu'nda düzenlenen eğitimde, Zabıta Müdürlüğü personeli ile belediyede görev yapan güvenlik görevlilerine "uyuşturucu madde ve özellikleri, madde bağımlılığı, bağımlılık yapan maddeler, madde bağımlıları ve sokak satıcıları nasıl tanınır" konularında bilgiler verdi. 
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’da katıldı
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sunumu Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’da izledi.
Yaklaşık 1,5 saat süren sunumun ardından konuşan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan; "Narkotik Şube memurunun kendilerine sunduğu bilgilerin son derece değerli ve önemli olduğunu belirterek, bizler de kamu görevi ifa ediyoruz. Bizler ve tüm personelimiz uyuşturucu konusunda eskisinden daha fazla duyarlı olup özellikle ihbar konusunda mutlaka üzerlerine düşeni yapması gerekiyor" dedi.
 
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan; "Günümüzün en büyük kanayan yaralarından birisinin de uyuşturucu olduğunu hatırlatarak, bizler bu konuda gerek eğitim programları, gerekse diğer unsurlarla bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Ancak toplum olarak da her bireyin bu konuda üzerine düşeni yapması gerekiyor. Böylelikle yavrularımızı bu zehir illetinden korumuş ve kurtarmış oluruz" dedi. 
NAME HABER